LEDVANCE „LINEARlight”: Izteiksmes brīvība apgaismojumā!

Neskatoties uz lielo gaismas avotu daudzveidību, kas pieejama šodienas tirgū, ir funkcijas un uzdevumi, ar kuriem lieliski var tikt galā tikai līnijveida gaismas diožu moduļi jeb tā saucamās gaismas diožu lentes (LED lentes).

Lai arī kādam mērķim gaismeklis būtu paredzēts – veikala vitrīnas vai skapja plauktu izgaismošanai mājā, akcentējošā griestu apgaismojuma nodrošināšanai dzīvoklī vai detaļu izcelšanai ēkas fasādes apdarē, tieši lentveida gaismas diožu moduļi ļauj sasniegt galveno mērķi – piesaistīt uzmanību un izveidot neuzmācīgu, taču vienlaikus elektrību taupošu apgaismojumu izvēlētajam objektam vai telpai. Kompānijas LEDVANCE produktam „LINEARlight” sērijai piemīt virkne neapstrīdamu priekšrocību, par kurām ir vērts parunāt atsevišķā rakstā.

Plašas pielietošanas iespējas

Pats ražotājs savu produktu tirgū pozicionē sekojoši – „LINEARlight” ir gaisma, kas tiks galā ar jebkuras sarežģītības uzdevumu. Tam ir grūti nepiekrist, jo gaismas diožu lentes nāk talkā tieši tajā brīdī, kad rodas vajadzība izveidot ekonomisku un uz dizainu orientētu apgaismojuma risinājumu, bet standarta formu gaismas avoti konkrētajā situācijā nav piemēroti. Citiem vārdiem sakot, ar „LINEARlight” palīdzību var panākt to, lai akcentējošā gaisma būtu skaista, iederētos interjerā un darbotos efektīvi, un ar tās taupīgo elektroenerģijas patēriņu un tehnisko apkalpošanu patīkami priecētu saimnieku. Līnijveida gaismas diožu moduļi galvenokārt tiek izmantoti akcentējošajam apgaismojumam. Tādējādi LED lentes telpā nav vienīgais gaismas avots, taču pateicoties tieši šiem gaismekļiem, istabas dizains iegūst savu neatkārtojamību un pabeigtību. Tas ir aktuāli, piemēram, mākslas priekšmetu izgaismošanai viesistabā vai zālē, kā arī kādas noteiktas zonas vai interjera priekšmeta izcelšanai. LED lenšu uzstādīšana pie vairāku līmeņu griestiem uzsvērs to oriģinalitāti un vienlaikus kalpos kā telpas papildu apgaismojums.

Taču ir iespējami arī gadījumi, kad gaismas diožu lente ir fona vai pat pamata apgaismojums. Piemēram, caurstaigājamā koridorā pilnīgi pietiek tikai ar šādu gaismas avotu. Novietots gar griestiem vai sienām, tas neuzmācīgi, taču vienlaikus pietiekami labi apgaismos ceļu uz citām telpām.

Sākot ar 2017. gadu ir pieejamas gaismas diožu lentes, kurām gaismas atdeve būs līdz pat 3850 lumeniem uz vienu metru! Tas ir nopietns tehnoloģiskās attīstības pavērsiens, lai gaismas diožu lentes varētu izmantot tieši pamata apgaismojumam.

Arī virtuvē “gaismas lenšu” pielietojums ir visai plašs. Piemēram, gaismas diodes labi un vienmērīgi apgaismo darba virsmu, uz kuras tiek gatavots ēdiens.

Vienkārša uzstādīšana un ekspluatācija

LEDVANCE „LINEARlight” ir modulis ar visplašākajām pielietošanas iespējām – sākot ar dekoratīvo un beidzot ar vispārējo apgaismojumu. Salīdzinot ar standarta T5 lampām, šim risinājumam ir virkne neapstrīdamu priekšrocību. Pirmkārt, līnijveida gaismas diožu moduļi ir viegli uzstādāmi ar montāžas kanālu palīdzību, bet, pateicoties 60 000 stundu kalpošanas laikam, nekāda ārēja iejaukšanās vairs nav vajadzīga. Tie ir droši un gatavi lietošanai jebkurā brīdī. Vienkārša uzstādīšana un elegants pielietojums!

Otrkārt, „plug & play” tehnoloģija, pateicoties iebūvētajiem SMD savienojumiem, kas paredzēti montāžai uz virsmas, ļauj moduļus uzstādīt tā, lai tie seko vienlaidus cits aiz cita, bez atstarpēm. OSRAM piedāvā visdažādākos moduļu veidus ar dažādu gaismas plūsmu, kurus viegli var pieslēgt jebkurā secībā. Arī moduļu plates un ārējā izskata neatkarīga pārveide ir iespējama pateicoties tam, ka atsevišķas komponentes ir pieejamas neatkarīgi cita no citas.

Treškārt, šos moduļus var uzstādīt tur, kur parastie gaismekļi nebūs piemēroti. Tas gaismas dizaina sfērā paver vēl līdz šim nebijušu pašizteiksmes brīvību. Optimāls apgaismojuma līmenis bez ēnošanas, vairāki baltās gaismas toņi fona vai pamata apgaismojumam, tāpat arī krāsainās versijas kontūru izcelšanai un akcentējošai izgaismošanai, jebkurš garums, kā arī gaismas intensitātes regulēšanas (dimmēšanas) iespēja un gaismas plūsmas lielums līdz pat 3850 lm/m – tās visas ir priekšrocības, kas raksturo „LINEARlight”

Nav vajadzīgi pat instrumenti

Nav mazsvarīgi arī tas, ka LED lente daudzos gadījumos rada atmosfērisku gaismu. Šo potenciālu prasmīgi izmanto dizaineri, kas darbojas ar bāru, foajē, kā arī konferenču telpu un svinīgo pasākumu zāļu interjeriem. Starp citu, daži kļūdaini domā, ka šādā veidā nevar akcentēt interjera detaļas savās mājās. Taču, piemeklējot vajadzīgo līnijveida gaismas moduli, var paspēlēties ar gaismu un radīt neatkārtojamu apgaismojumu guļamistabā, ēdamistabā vai arī, piemēram, viesistabā.

Jāpiebilst, ka veiksmīgam telpas noformējumam ir tieši piemērotākā līnijveida moduļa izvēle. Bez cietajiem gaismas diožu moduļiem, „LINEARlight” līnijā ir arī lokanie „LINEARlight Flex®” un T5 lampām alternatīvās 21 diodes lentes „LINEARlight POWER”

Kompānijas LEDVANCE ražotā lokanā LED lente izceļas ar to, ka uz tās starp gaismas diodēm ir ļoti mazs attālums. Piemēram, „Shortpitch” modelim attālums starp diodēm ir tikai 8,3 mm. Tas kopā ar sagriešanas jeb dalīšanas iespēju ļauj brīvi izvēlēties ar lentes palīdzību veidotā izgaismojuma konstrukciju. „LINEARlight Flex®” montēšanai nav vajadzīgi pat instrumenti – par to parūpēsies sistēma „CONNECTsystem”. Montāža uz gludām virsmām būs viegla, pateicoties LED lentes otrajā pusē esošajai “3M” līmlentei.

Lokanās gaismas diožu lentes pielietošanas iespējas ir visai plašas. „LINEARlight Flex®” var tikt izmantota plauktu un nelielu velvju izgaismošanai, kā arī dažādu paneļu un baneru kontūru akcentēšanai. Šī moduļa efektivitāte ir līdz 88lm/W. Tas ir tīras baltas gaismas avots ar dimmēšanas jeb gaismas intensitātes pazemināšanas iespēju.

Risinājums fasādes izgaismošanai

Līnijveida gaismas diožu moduļu izmantošana sevi attaisno ne tikai telpās, bet arī ārpus tām. No lokanajiem moduļiem profesionālai lietošanai OSRAM piedāvā tādu veidu kā „LINEARlight Flex® Protect”, bet mājas un pusprofesionālai pielietošanai – „VALUE Flex®”.

Modulis, kuram ir aizsardzība pret mitrumu (aizsardzības līmenis līdz pat IP67), sāli, putekļiem un ultravioleto starojumu, lieliski sevi parāda darbībā uz ielas. Tas pievilcīgi izgaismo fasādes detaļas, jo īpaši vēsturiskās – karnīzes, arkas un velves, padarot ēku krāšņāku un uzsverot tās vērtību. Lokanie moduļi, kas paredzēti fasādes apgaismojumam, izstaro baltu gaismu, un tie ir viegli pievienojami, pateicoties iepriekš sagatavotajam savienotājam vai vadu komplektam.