LEDVANCE „Vintage Edition 1906”: Apgaismojums ar pagātnes šarmu!

Līdztekus tam, ka arvien lielāku popularitāti dzīvojamo telpu dizaina jomā iegūst jaunas formas, materiāli un tehnoloģijas, sava vieta ir arī noformējumam retro jeb „vintage” stilā.

Cilvēki, kas daudz laika pavada mūsdienīgos birojos un tirdzniecības centros, kur priekšroka tiek dota minimālismam un „hi-tech” interjeram bez izteiktām stila līnijām, arvien biežāk savu mājokli cenšas iekārtot retro manierē ar senatnīgiem interjera priekšmetiem. Iemesls tam ir īpašā enerģētika un pagātnes piegarša, kas šīm lietām piemīt.

Retro priekšmetus restaurē, meklē gadatirgos un privāto kolekciju izpārdošanās. Tomēr senlaicīgajam dizainam, kas tiek veidots saskaņā ar attiecīgām mēbelēm un citiem interjera priekšmetiem, ir vajadzīgs atbilstošs apgaismojums. Kompānija OSRAM, kas ir viens no pasaules līderiem apgaismojuma tehnikas ražošanā, ir šo problēmu atrisinājusi, piešķirot senatnīgu izskatu mūsdienīgai apgaismes tehnikai. Uzsākot spuldžu un gaismekļu ražošanu ar pagājušā gadsimta sākuma dizainu, uzņēmums to ir materializējis sērijā „Vintage Edition 1906”, kas radīta par godu LEDVANCE tirdzniecības zīmes reģistrācijas gadam.

Pašpietiekami interjera elementi

Parasti mājokļa pārveidošana retro jeb „vintage” interjera stilā sākas ar kādu konkrētu lietu vai mēbeli, kas piepildīta ar īpašu „senatnes garu”. Šajā ziņā kompānijas LEDVANCE jaunais produkts ir ļoti veiksmīgs. „Vintage Edition 1906” gaismekļi un spuldzes var kalpot gan kā cienīgs papildinājums telpai ar senatnīgām mēbelēm, gan arī tie var kļūt par pilnībā pašpietiekamiem interjera priekšmetiem, kas noteiks dizaina kopējo manieri vai arī kļūs par tā akcentiem.

Šiem retro gaismekļiem var atrast atbilstošu pielietojumu jebkurā mājas vai dzīvokļa telpā, tādējādi radot pilnīgi autentisku stilu un iemiesojot pagājušā gadsimta sākuma neatvairāmo šarmu. Tā var būt virtuve, bibliotēka, viesistaba, gan guļamistaba vai pat vannas istaba.

„Vintage Edition 1906” sērijas gaismas diožu (LED) spuldzes un halogēnās spuldzes ir veidotas klasiskā lodveida vai ovāla formā, kā arī Edisona spuldzes un pat „cauruļveida” stilā. Halogēnās spuldzes un LED spuldzes atšķiras ar stikla kolbas krāsu. Halogēnajām spuldzēm kolba ir caurspīdīga, bet gaismas diožu spuldzēm tā ir ar zeltainu pārklājumu. Šī zeltainā krāsa rada senlaicīgu noskaņu, padarot „vecāku” gan pašu gaismas avotu, gan arī telpu, ko tas apgaismo.

LEDVANCE garantē vismaz divu gadu nevainojamu kalpošanu un patīkamu, siltu gaismu, lai arī kādu spuldzes veidu jūs izvēlētos. Pateicoties mazajai jaudai, spuldzes rada ne pārāk spilgtu gaismu, kas lieliski saskan ar paša gaismas avota neparasto formu. Tās izskatās kā ražotas pagājušā gadsimta sākumā, bet, atšķirībā no vēsturiskajām spuldzēm ar oglekļa šķiedras kvēldiegu, šīs LED spuldzes kalpo nesalīdzināmi ilgāk. Turklāt tie ir arī daudz ekonomiskāki un energoefektīvāki.

50% gaismas un 50% dizaina

„Vintage Edition 1906” sērijas spuldzēm gan funkcionāli, gan dizaina ziņā ideāls papildinājums ir „PenduLum” gaismekļi. Tām raksturīga ovāla, lakoniska forma, un tās atšķiras ar izsmalcinātu „vintage” stila dizainu. Piekaramais gaismeklis sastāv no kvalitatīva alumīnija korpusa, kas pārklāts ar matētu melnu vai zelta krāsojumu, kā arī no vada, kas attiecīgi pārklāts ar audumu melnā krāsā. Gaismeklim ir augsta funkcionalitāte, kas tiek nodrošināta, pateicoties vairākiem atbalsta punktiem. Tāpēc tas ir viegli uzstādāms jebkurā telpas vietā, ļaujot izgaismot attiecīgās zonas. 50% gaismas un 50% dizaina

Komplektā ir iekļauti arī aksesuāri, kas nodrošina ērtu uzstādīšanu jebkurā telpā un dažādām vajadzībām. Kompānija OSRAM piedāvā deviņus „PenduLum” gaismekļu stiprinājumu variantus, taču katram lietotājam ir iespēja pašam izdomāt arī citus – vēl oriģinālākus retro gaismekļu novietošanas veidus, kas palīdzēs izcelt to savdabību.

Priekšrocība ir tāda, ka „PenduLum” var izmantot gan atsevišķi, gan kombinācijā ar citiem gaismekļiem – atkarībā no interjera dizaina un vajadzīgā telpas apgaismojuma intensitātes līmeņa. „Vintage Edition 1906” sērijas gaismas avoti nav vienkārši gaismekļi un spuldzes, bet gan oriģināli interjera dizaina elementi. Protams, tie piesaista uzmanību un izdaiļo jebkuru retro stilā iekārtotu mājokli, bet, ja runa ir par plašu telpu, tad šiem gaismekļiem nav jānodrošina pamata apgaismošanas funkcija.

Tādēļ par „Vintage Edition 1906” sērijas gaismekļiem var droši teikt, ka tie nodrošina 50% apgaismojuma un 50% dizaina, kas ir neierasti, interesanti, kā arī piesaista uzmanību. Taču, lai šis risinājums būtu veiksmīgs, to vajag arī pienācīgi apspēlēt un pārdomāt. Ja telpā ir vajadzīgs pilnvērtīgs un spilgts apgaismojums, tad diez vai ir vērts mēģināt to sasniegt, palielinot „PenduLum” gaismekļu skaitu. Tiem labāk palikt kā telpas greznojumiem, dekoratīviem gaismas avotiem un noskaņu radošiem elementiem. Taču pilnam un spilgtam apgaismojumam labāk tos papildināt ar citiem, varbūt mazāk oriģināliem, taču funkcionālākiem gaismas avotiem.

Efektīgi un efektīvi

LEDVANCE ražotie „Vintage Edition 1906” sērijas gaismekļi un spuldzes ir radīti no premium klases materiāliem un mūsdienīgām sastāvdaļām. Tās ir ļāvušas „OSRAM” dizaineriem un inženieriem izveidot vienkāršas dizaina līnijas industriālā laikmeta garā, savienojot tos ar apgaismojuma sfēras jaunāko izgudrojumu pielietošanu. Skatoties uz šīm spuldzēm, šķiet, ka tie ir labi saglabājušies vai meistarīgi atjaunoti pagājušā gadsimta sākumā ražotie gaismas avoti. Kolorītais izskats nodrošina to senatnīgo izskatu, taču pēc tehniskajiem un funkcionālajiem parametriem šie ir paši modernākie gaismekļi, kas vēl piedevām ir ekonomiski un ilgi kalpojoši. Tādēļ tie ir ne tikai vizuāli efektīgi, bet arī funkcionāli efektīvi.

No vienas puses – tas ir minimāls detaļu skaits, autentiskums un labi saskatāmas komponentes, kas nereti kļūst arī par retro stila dizaina centrālo akcentu telpā. No otras puses – šo gaismekļu savdabīgais dizains ir radies ilga un rūpīga darba rezultātā. Pat neskatoties uz to, ka „Vintage Edition 1906” sērija ir tapusi mūsdienās (izmantojot jaunākās tehnoloģijas), tā tomēr nes sevī pagātnes šarmu un zināmu noslēpumainību.

Šobrīd OSRAM „Vintage Edition 1906” sērijas gaismekļi un spuldzes ir pieejami visiem, kuru mājoklis, radošā darbnīca vai kafejnīca ir palikusi kā saliņa, kas vizuāli ir piepildīta ar pagājušā gadsimta sākuma retro stila neatvairāmo gaisotni.