Sargi savas mājas no zibens!

Mēs esam par drošu vidi ģimenēm, tādēļ ir vērts padomāt kā aizsargāt savas mājas no dabas stihijām.

Katru gadu, vasaras beigas un rudens, ir periods, kad negaisu skaits ir vislielākais un zibens spērienu izraisītie bojājumi visnopietnākie. Pēc VUGD datiem Latvijā katru gadu izceļas 20-40 zibens spēriena izraisītu ugunsgrēku. Taču nesalīdzināmi lielāks skaits bojājumu rodas zibens spēriena radītā pārsprieguma rezultātā. Elektroierīces tiek bojātas 1.5km - 2km attālumā no zibens spēriena vietas, ja ēkā nav tikuši veikti kompleksi zibens aizsardzības pasākumi, kas ietver pareizi izbūvētu zibens uztvērējsistēmu, novedēju sistēmu, zemējumu un pārsprieguma aizsardzību. Jebkuras ēkas aizsardzība vispirms sākas ar nepieciešamās aizsardzības klases jeb līmeņa noteikšanu. Svarīgi ir saprast, ka neviena sistēma nedod 100% aizsardzību pret zibens spērieniem, jo šis dabas fenomens joprojām līdz galam nav izpētīts.

Taču pareiza zibens aizsardzības klases izvēle ļaus ievērojami samazināt iespējamos riskus. Kad aizsardzības klase ir noteikta, ir svarīgi izvelēties ēkai piemērotu aizsardzības sistēmu un metodi. Tālāk šo izvēlēto metodi pareizi  jārealizē dzīvē, pēc standartos noteiktiem ģeometriskiem principiem uz jumta tiek izvietoti zibens uztvērēji, tiek ierīkots ēkai atbilstošs novedēju skaits, zemējuma kontūra ar noteiktiem parametriem un pretestību, pārsprieguma aizsardzība atkarībā no elektrības pieslēguma ēkā un elektroierīcēm, kuras jāaizsargā. Īpaša uzmanība jāpievērš izmantotajiem materiāliem, to šķērsgriezumiem un savietojamībai. Tikai tad, ja visas šīs prasības tiek ievērotas, negaisa laikā varēs gulēt mierīgi.

Galvenais secinājums – vienmēr uzticēt zibens aizsardzības ierīkošanu speciālistiem. Jau sen ir pagājuši tie laiki, kad uzliekot uz jumta drāti un ierokot zemē metāla spaini, tika uzskatīts, ka ēka ir pasargāta.

SLO Latvija jau gandrīz 20 gadus ir uzticams tirgus līderis zibens aizsardzības jautājumos, pārstāvot tādus lielus un pasaulē atzītus ražotājus kā J.Pröpster GmbH un Ingesco. Mūsu speciālisti palīdzēs atrast optimālāko aizsardzības risinājumu tieši jūsu ēkai un nodrošinās ātras un regulāras piegādes.

Sazinies ar mūsu speciālistiem rakstot uz info@slo.lv vai zvanot: 67114444