Izvēlies pareizo transformatoru!

POWER SP. z o.o. ir Polijas sauso transformatoru ražotājs, kurš piedāvā plašu vidsprieguma transformatoru klāstu.

Ražotājs piedāvā individuālu pieeju katram klientam, realizējot klientu individuālās prasības. Visi POWER Sp. z o.o. ražotie transformatori atbilst Eiropas standartu prasībām. Dzēšanai nav nepieciešams šķidrums – sauso transformatoru efektīvai dzēšanai nepieciešama gaisa plūsma. Tas nozīmē, ja dzesēšanai nav jāizmanto šķidrums, tātad nav jākontrolē noplūdes un nepastāv vides piesārņošanas risks. Vienkārša apkalpošana - pietiek vien ar vizuālu transformatora apskati, lai pārliecinātos, ka ar transformatoru viss ir kārtībā. Iespējams palielināt jaudu – izmantojot papildus ventilāciju, iespējams palielināt darba jaudu līdz pat 40%. Lielāka noturība pret īslaicīgu pārslodzi – strāvas blīvums sausā transformatora tinumā ir daudz mazāks nekā eļļas transformatorā, tādēļ nav nepieciešams izmantot lielākas jaudas transformatoru, lai īslaicīgi nodrošinātu lielāku darba jaudu. Sausā tipa transformatorus ar vien biežāk izmanto arī elektroenerģijas sadales sistēmās. Sausie transformatori spēj nodrošināt tādu pašu nepieciešamo jaudu un citus darbības parametrus, tajā pašā laikā tie ir klusāki, tikpat efektīvi kā eļļas transformatori un ekoloģiski droši. Šos transformatorus visbiežāk izmanto iekštelpu sadales punktos tādos objektos kā birojos, slimnīcās, lielveikalos un citās sabiedriskās iestādēs.

Raksturīgākās POWER Sp. z o.o. transformatoru priekšrocības:

Minimāla ugunsbīstamība – materiāli, kuri tiek izmantoti transformatora ražošanā ir liesmu slāpējoši un neizplatoši. Tas nozīmē, ka transformatori piemēroti vietām, kurās ugunsdrošībai ir viena no prioritātēm - kā kokapstrādes rūpnīcās, sabiedriskās ēkās, kuģos un uz naftas platformām.

Dzēšanai nav nepieciešams šķidrums – sauso transformatoru efektīvai dzēšanai nepieciešama gaisa plūsma. Tas nozīmē, ja dzesēšanai nav jāizmanto šķidrums, tātad nav jākontrolē noplūdes un nepastāv vides piesārņošanas risks.

Vienkārša apkalpošana - pietiek vien ar vizuālu transformatora apskati, lai pārliecinātos, ka ar transformatoru viss ir kārtībā.

Iespējams palielināt jaudu – izmantojot papildus ventilāciju, iespējams palielināt darba

jaudu līdz pat 40%.

Lielāka noturība pret īslaicīgu pārslodzi – strāvas blīvums sausā transformatora tinumā ir daudz mazāks nekā eļļas transformatorā, tādēļ nav nepieciešams izmantot lielākas jaudas transformatoru, lai īslaicīgi nodrošinātu lielāku darba jaudu.

 

TRANSFORMATORU AR LIETO SVEĶU APVALKU UN EĻĻAS TRANSFORMATORU SALĪDZINĀJUMS

Visā pasaulē elektrosadales tīklos pārsvarā ir uzstādīti eļļas transformatori, pateicoties to ērtai uzstādīšanai āra apstākļos, zemajām cenām un tradicionālajam pielietojumam. Transformatori ar lieto sveķu apvalku strauji sāk konkurēt ar tradicionālajiem eļļas transformatoriem, dažās pielietojuma jomās un noteiktos apstākļos tie ir pievilcīgāki.

 

Transformatoru salīdzinājums:

Eļļas transformatori

Priekšrocības

Uzstādīšana

- Zemākas iegādes izmaksas

- Zemāki Po/Pcc zudumi standarta izpildījumā

- Kompaktāks izmērs un svars standarta izpildījumā

- Uzstādīšana āra apstākļos bez īpašas IP aizsardzības

- Nav jaudas diapazona ierobežojumi

 

- Sadales tīkli

- Rūpnieciskos objektos

- Iespējama instalācija iekštelpās un ārtelpās

 

Transformatori ar lieto sveķu apvalku

 

Priekšrocības

Uzstādīšana

- Ļoti zems ugunsgrēka risks (pašdzesējošas īpašības);

- Nav toksisku gāzu emisiju ugunsgrēka gadījumā;

- Nesatur ķīmiskus dzesēšanas šķidrumus;

- Nav nepieciešami speciāli aizsargbaseini;

- Ļoti viegla tehniskā apkope;

- Lieliska īsslēguma pretestība;

- Lieliska izolācija ar mazu daļēju izlādes iespēju;

- Izcila izturība pret pārslodzi un pārspriegumu;

- Var atrasties/tikt uzstādīts tuvāk slodzes vietai (ietaupot uz kabeļu izmaksu samazinājumu un samazinātiem elektrības zudumiem)

- Sadales tīkli

- Rūpnieciskos objektos

- Uzstādīšanai vietās ar augstu ugunsgrēka risku

- Uzstādīšanai transporta vajadzībām (tramvaji, metro, vilcieni)

- Ekspluatācijai saistībā ar saules enerģijas iekārtām un vēja ģeneratoriem

- Ekspluatācijai āra apstākļos IP korpusā

- Publiskās ēkās (tirdzniecības ēkas, veikali, slimnīcas, utt.)

 

Gan eļļas transformatoriem, gan transformatoriem ar lieto sveķu apvalku ir savi plusi un mīnusi. Standarta sadales tīklos eļļas transformatoru ekspluatācija ir lētāka un to uzstādīšana āra apstākļos ir daudz vienkāršāka.

Transformatori ar lieto sveķu apvalku paredzēti ekspluatācija vietās ar ugunsgrēka izcelšanās risku un ūdenstilpju aizsardzības zonās, ēku iekšienē un sabiedriskā transporta struktūrās.

 

VARA VAI ALUMĪNIJA TINUMI – TĀDS IR JAUTĀJUMS!

Izvēlies pareizos transformatorus!

Alumīnija vai vara izmantošanai tinumu izgatavošanai transformatoriem lieto sveķu apvalkā ir dažādas priekšrocības:

 

1. CENA. Alumīnija (Al) tinumu izmantošanas, salīdzinot ar vara (Cu) tinumu izmantošanu transformatoros ar lieto sveķu apvalku, ir daudzkārt izdevīgāka ņemot vērā Al un Cu cenu starpību,  dzelzs zudumus (Po), tinumu zudumus (Pcc) un visas pārējās elektriskās īpašības.

 

2. RAŽOŠANAS PROCESS. Alumīnija tinumu ražošanas process ir vienkāršāks un vieglāks, pateicoties tam, ka alumīnijs ir daudz mīkstāks nekā varš un tinumu veidošanas procesā metinājumu dēļ rodas mazāk problēmu. Tas nodrošina labāk izveidotus tinumus un mazāku risku, ka atzarojumos un spaiļu plākšņu metinājumos būs defekti. Metinājums būs daudz izturīgāks un viendabīgāks, salīdzinot ar vara tinumiem.

 

3. IZPLEŠANĀS KOEFICIENTS. Sveķu un vara izplešanās koeficienti ir atšķirīgi, kamēr sveķiem un alumīnijam tie ir ļoti līdzīgi. Izturība pret siltuma triecienu un zemām temperatūrām alumīnija tinumu transformatoriem ir daudz augstāka nekā transformatoriem ar vara tinumiem.

 

4. TRANSPORTS. Pie tiem pašiem elektriskajiem raksturlielumiem vara tinumu transformators, arī tad, ja tas ir kompaktāks, vienlaikus ir arī smagāks, līdz ar to pieaug apstrādes un piegādes izmaksas. Uzstādīšanas vietās ar svara ierobežojumiem mēs iesakām izmantot alumīnija tinumu transformatoru ar lieto sveķu apvalku.

 

5. MATERIĀLI. Vara piegādes laiks ir ilgāks un ar vara cenu bieži notiek ievērojamas svārstības, kas izraisa neparedzētu cenu pieaugumu vai grūtības ar izejvielas iegādāšanos.

 

6. INSTALĀCIJA. Dažās lokācijās, kā piemēram, raktuvēs, gāzes un naftas platformās, mēs iesakām izmantot vara transformatorus, jo tie ir izturīgi pret ķīmiskām vielām. Alumīnija tinumi var radīt ķīmisku reakciju ar kādu gāzi un izraisīt sprādzienu.

 

Pateicoties vienādām izolācijas sistēmām un līdzīgiem temperatūras pieaugumiem, gan alumīnija, gan vara transformatoru ekspluatācijas laiks ir līdzīgs.

 

GALVENĀS ATŠĶIRĪBAS STARP STANDARTA SADALES UN PĀRVEIDOTĀJTRANSFORMATORIEM

Izvēlies pareizos transformatorus!

Pārveidotājtransformatoru īpašības

Sekas

Pārsprieguma veidošanās konvertera tilta dēļ, kam ir spriedzes efekts uz sekundāro pusi

Zemsprieguma izolācijas līmeņa paaugstināšana

 

Harmoniku esamība spriegumā

 

Kopējais serdes palielinājums ar zemāku darba indukciju

Harmoniku esamība strāvā

Atkarībā no tilta tipa, primārā un/vai sekundārā tinuma izmēri ir pārāk lieli, lai kompensētu papildu zudumus harmoniku satura dēļ.

Zemsprieguma zemējuma trūkums

Lai izvairītos no elektriskā lādiņa kapacitīvā efekta sekundārajos tinumos, tiek izmantots elektrostatiskais ekrāns, kas ir sazemēts starp primāro un sekundāro spoli. Šis ekrāns arī samazina traucējumu pārnesi starp primāro un sekundāro pusi.

           

Kopumā daudzi klienti ir pārliecināti, ka pietiek ar standarta sadales transformatora klases pazemināšanu un tā izmantošanu kā taisngrieža transformatoru (piemēram, 1600 kVA, lai barotu pārveidotāju ar tikai 1250 kVA lielu jaudu).

Šis risinājums var atrisināt problēmu, kas ir saistīta ar harmoniku esamību strāvā, bet ne citas problēmas. Harmoniku satura esamība spriegumā pieaug līdz ar transformatora jaudas pieaugumu.

Sekundārajā pusē rodas pārspriegums, ko izraisa tilta komutācijas un sazemējuma trūkums sekundārajā pusē ir saistīts ar primāro spriegumu.

Pārveidotāja ekspluatācijā var izmantot standarta lielizmēra sadales transformatoru, taču normālu ekspluatācijas apstākļu trūkuma dēļ tā uzticamība un kalpošanas laiks var tikt ievērojami samazināts.

 

GALVENĀS PAAUGSTINOŠO UN PAZEMINOŠO TRANSFORMATORU SAVSTARPĒJĀS ATŠĶIRĪBAS

Izvēlies pareizos transformatorus!

 

Paaugstinošais transformators

Sekas

Paaugstinošo transformatoru baro ģenerators. Tas izraisa sprieguma izmaiņas, kas pārsniedz 10%. Šīs izmaiņas ir atkarīgas no tīkla sprieguma un no slodzes, kas tiek padota uz tīklu.

Iekārtas jāprojektē ar palielinātu serdes daļu ar magnētiskās indukcijas samazināšanu.

 

Ja paaugstinošais transformators tiek izmantots palīgiekārtas barošanai un nav aprīkots ar neitrālpunktu, tas jāaprīko ar elektrostatisko ekrānu.

 

Ja jums radušies jautājumi vai nepieciešama konsultācija, sazinieties ar mūsu vidsprieguma un Cellpack produktu grupas vadītāju Vjačeslavu Ņetesovu:  67114444 vai vjaceslavs.netesovs@slo.lv