Astoņas lietas, kas jāņem vērā pilnveidojot apgaismi!

Neapjūc plašajā apgaismes produktu piedāvājumā! Piedāvājam padomus - kā izvēlēties labāko risinājumu!

  1. Izvēloties citas jaudas vai veida spuldzes, vispirms nopērciet paraugu, lai pārliecinātos kā konkrētās spuldzes radītā gaisma iederēsies Jūsu vidē.
  2. Ja vēlaties aizstāt dienasgaismas spuldzi ar identisku LED spuldzi, ņemiet vērā, ka nevajag izvēlēties tieši tādu pašu gaismas plūsmu kā dienasgaismas lampai (mēra lumenos - lm). LED spuldzēm ir citāds gaismas stara leņķis kā dienasgaismas spuldzēm. LED spuldzem tas parasti ir 120° līdz 160°, savukārt dienasgaismas spuldzem 360°.
  3. Spuldzēm ir atšķirīgi gaismas krāsu temperatūra, kas tiek mērīta kelvinos. Kvēlspuldzēm ir 2700 K, halogēnajām 3200 K. Spuldze ar mazāk kelviniem izstaros siltu, omulīgu gaismu, ar vairāk kelviniem - vēsu, enerģisku apgaismojumu.

Gaismas nianses

 

  1. Izpēti izvēlētās spuldzes CRI koeficientu  – krāsu atveidošanas indeksu. Tas raksturo objekta krāsu uztveri dotā gaismas avotā salīdzinājumā ar tām pašām krāsām dienas gaismā. Vislabākais ir dabīgās gaismas jeb saules spektrs, kurš atbilst 100 Ra. Jo tuvāk CRI indekss būs 100, jo krāsu atveide apgaismojumā izskatīsies reālāk.
  2. Izvēloties LED spuldzes, ņem vērā, ka ne visas LED spuldzes ir iespējams dimmēt (regulēt apgaismojuma spilgtumu) ar reostatiem, kuri paredzēti kvēlspuldzēm vai halogēnajām spuldzēm. Visbiežāk tās mirkšķināsies un mirgos zemākajos līmeņos.
  3. Nepērc nepārbaudītu zīmolu spuldzes, ja vien neesi pārliecināts, ka konkrētais ražotājs pārbauda savu produkciju sertificētā izmēģinājumu centrā, nodrošinās garantiju, ja spuldzei būs defekts, utt.
  4. Pērkot spuldzi vai gaismekli, cītīgi izlasi lietošanas instrukciju, reizēm garantija ir jāreģistrē ražotāja mājas lapā, lai tā stātos spēkā.
  5. Pirms izvēlies gaismekli birojam, izpēti gaismekļa UGR – žilbināšanas koeficients, tam jābūt zem 19, lai izvairītos no pārāk daudz spilgtas gaismas, kas ir izkliedēta un žilbina.