Hermētiskie gaismekļi putnkopjiem, lopkopjiem un dārzniekiem!

SLO Latvia piedāvā apgaismes risinājumus putnkopjiem, lopkopjiem un dārzniekiem!

Jaunās PLANTADOOR LED sērijas gaismekļi paredzēti izmantošanai augsnes plauktiem, kā arī papildus apgaismojums siltumnīcās un augošiem stādiem mājas apstākļos. Galvenokārt ir paredzēti salātu un citu īstermiņa sezonas kultūras augiem.

-          BRR - sarkans un zils (krāsa sadalījums: zila, sarkana, sarkana), pamatā gaismeklis tiek pielietots puķu audzēšanas stimulācijai;

-          BRFR - sarkans un zils (krāsa sadalījums: zila, sarkana, sarkana), pielieto, stimulējot salātu augšanas procesu un stalažām;

-          FS - red + NW (pilna spektra - krāsu izplatīšana: sarkans, neitrāli balta 4000K), stimulē paprikas, tomātu, gurķu un citu dārzeņu attīstības procesus.

Gaismekļa priekšrocības:

-         Viegla uzstādīšana

-         Pieejamas trīs dažādas versijas

-         Ar 1 - 10V kontroli ļauj pielāgot lūmenus, lai veicinātu fotosintēzi

-         Videi draudzīgs, bez dzīvsudraba gaismekļa saturā

-         Vienmērīgs apgaismojums

-         IP54 aizsardzības klase, izturīgs korpuss!

Apgaismojums cūku kūtīs

Hermētiski gaismekļiCūkkopība – tā ir viena no efektīvākajām lopkopības nozarēm. Mūsdienīgi cūkkopības kompleksi ir aizgājuši tālu priekšā fermu kategorijai un faktiski veido rūpniecības uzņēmumus ar precīzi organizētu tehnoloģisko procesu. Tāpat kā jebkuram rūpniecības objektam, arī cūkkopības kompleksam piemīt liela energoietilpība, tāpēc enerģijas cenu pieaugums neizbēgami noved pie ražošanas efektivitātes samazināšanās. Šīs problēmas risinājums slēpjas efektīvu enerģijas taupīšanas tehnoloģiju izmantošanā. It sevišķi,  gaismas diožu (LED) lampu izmantošana cūkkūtij ļauj būtiski samazināt objekta enerģijas patēriņu un minimizēt izmaksas par apgaismes iekārtas apkalpošanu. Apgaismojums cūkkūtī rada ietekmi uz dzīvnieku uzvedību un produktivitāti. Ilgstoša uzturēšanās spilgtā gaismā var kļūt par cūku kairinājuma un paaugstinātas nogurdināmības avotu, bet, apgaismojuma līmeņa samazināšana tieši otrādi padara tās par mierīgākām, mazinot to jūtīgumu pret ārējiem kairinātājiem.  Hermētiski gaismekļi Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām apgaismojuma vadības jomā cilvēks spēj mākslīgi regulēt dienasgaismas ilgumu, radot optimālus apstākļus dzīvnieku augšanai un produktivitātei, ņemot vērā to bioloģiskās īpatnības.

 

 

 

 

Apgaismojums putnu kūtīs

Mūsdienu putnkopība paredz efektīvu kvalitatīvas produkcijas ražošanu ar minimālām izmaksām un izdevumiem. Apgaismojuma lomu putnkopībā grūti pārvērtēt.  Lopkopiba Gaisma rada lielu ietekmi gan uz putna produktivitāti, gan arī uz tā uzvedību, tāpēc putnu kūts apgaismojumam jābūt projektētam ar īpašu rūpību un profesionālu pieeju. Energoefektivitātes jautājumam putnu kūts apgaismojuma gadījumā arī ir liela nozīme. Panākt labākos rādītājus no enerģijas patēriņa viedokļa palīdz gaismas diožu (LED) lampu izmantošana putnu kūtī. Vistu kūts un citu putnkopības uzņēmumu nozares efektīvs apgaismojums veicina dējības pieaugumu, paātrina putna dēšanas vecuma sasniegšanu, rada ietekmi uz putnu barības patēriņu un sagremošanu, kā arī uz dzīvnieku attīstības fizioloģiskām īpatnībām. Apgaismes ķermeņiem putnu kūtij jābūt izturīgiem pret putekļu, mitruma un ķīmiski agresīvās vides iedarbību. Apgaismojuma galvenie raksturlielumi, kas ietekmē putna dzīvības procesu norisi, ir apgaismotība un tās izmaiņas parametri, starojuma spektrs, dienasgaismas ilgums. Ar mērķi nodrošināt iespēju vienmērīgi ieslēgt apgaismojumu un dienasgaismas ilguma regulēšanu, putnkopības uzņēmumu apgaismojuma normas reglamentē apgaismojuma vadības sistēmu izmantošanu. Tāpēc gaismas ķermeņiem putnu kūtīm un putnu fabrikām ir jāuztur vadības opcijas, piemēram, saskaņā ar protokoliem  1 – 10 V, DALI, ME6 vai izmantojot laika releju.

Apgaismojums lopu kūtīm

Lopkopību iedala trijos galvenajos virzienos (gaļas, piena un piena-gaļas), no kuriem katrs pārstāv savas prasības attiecībā uz ražošanas procesa organizāciju. Taču jebkurā gadījumā - profesionāla pieeja govju kūts celtniecībai un ekspluatācijai ir ražošanas efektivitātes un produkcijas kvalitātes paaugstināšanas pamatā.  Optimālie apgaismojuma apstākļi telpā būtiski uzlabo govju ģenētiskā potenciāla izmantošanu un veicina to veselības saglabāšanu.  Lopkopiba Pamatojoties uz veiktām izpētēm, mākslīgā dienasgaismas palielināšana veicina jūtamu piena produktivitātes pieaugumu. Turklāt gaisma rada ietekmi uz darbu izpildes kvalitāti gan govju kūtī, gan arī ar slaukšanas iekārtu. Apgaismojumam govju kūtī jābūt projektētam ņemot vērā segmenta specifiskās prasības. Piemēram, viens no dzīvnieku dzīvības procesu norises produktiem ir amonjaks – ķīmiski agresīvā viela, kas rada negatīvu ietekmi uz dažiem no apgaismojuma iekārtu materiālu veidiem. Tāpēc apgaismes ķermeņiem govju kūtīm jābūt izgatavotiem no materiāliem, kas ir izturīgi pret ķīmiski agresīvo vidi. Samazināt ekspluatācijas izmaksas par apgaismojuma iekārtas apkalpošanu un panākt maksimālu energoefektivitāti ļauj govs kūts gaismas diožu (LED) apgaismojums.

Ja Jums ir nepieciešama konsultācija saistībā ar apgaismojumu, Jums palīdzēs SLO Latvia apgaismes produktu grupu vadītāji:

Edgars Oliņš, tālr. 67111602; e-pasts: edgars.olins@slo.lv

Viktors Vosloboiņikovs, tālr. 67111606; e-pasts: viktors.v@slo.lv